O festivale

Jedinečný cestovateľský filmový festival, zameraný na vaše audiovizuálne diela z ciest, výprav a expedícií.
Jedná sa o úplne nový koncept festivalu zameraný na rôzne typy umenia cez workshopy, aktivity, prednášky a premietania pre deti aj dospelých. A do všetkého sa môžete zapojiť.

Hlavnou témou OVERLAND FILM FESTU sú filmy. Vaše filmové diela!! Každý z vás sa môže zapojiť, pretože každý z vás na výprave natáča. Dĺžka dovolenky, či destinácia nie je podstatná. Podmienkou je len to, že to musí byť výlet na kolesách (1 až x-stopovom vozidle). Berieme filmy krátkometrážne aj celovečerné, hrubé aj tenké. Fantázii sa medze nekladú. Dajte svojim nahrávkam formu, myšlienku, strih a názov a pošlite nám to. Zo zaslaných snímok budú vybraté tie najlepšie medzi nominácie a tie sa budú v sobotu premietať. Na záver vyhlásime víťaza celého ročníka, ktorý si odnesie prestížnu sošku OFFO. 

Tešiť sa môžete na koncert, užitoťný workshop o dronovaní a kreatívnom kamerovaní aj ukážku ohňovej šou. Celú sobotu budú v rámci Filmaratónu premietané vaše cestovateľské videá, ktoré sa nedostali do nominácií. Ďalej sa môžete tešiť na Galavečer spojený s premietaním nominácií, ktorý zakončíme vyhlásením víťaza OFFA a odovzdaním prestížnej sošky OFFO a OFFO SYMPATIK.

Cestovateľskou atmosférou bude nasiaknutý celý festival. Skvelá príležitosť, stretnúť na jednom mieste ľudí s „vašou krvnou skupinou“. Ľudí, čo milujú cestovanie. S každým si máte čo povedať. To je to, čo na tom všetci milujeme.

Súťaž o najlepší film

Máš super video z výletu výpravy či expedície, ktoré ti chváli babka, suseda, dokonca aj pani z potravín a si pripravený podeliť sa oň so svetom? Neváhaj, pošli nám ho do 30.9.2023 na overland.filmfest@gmail.com a bude zaradené medzi súťažné videá. Zo zaslaných videí budú koncom septembra vybraté nominácie, ktoré sa budú premietať v sobotu v rámci programu GALAvečera. Pred premietaním každej nominácie prídu jej tvorcovia predstaviť svoje dielo a budú vystavení paľbe otázok od nášho moderátora pána J. 

Ak video pošleš, ale medzi nominácie sa nedostane, nezúfaj. Niektoré z týchto videí budú posunuté do programu Filmaratónu, čiže nonstop premietania cestovateľských filmov a seriálov, ktoré bude prebiehať celú sobotu paralelne s hlavným programom v zatemnenom stane.
Zoznam filmov vo Filmaratóne.

Kategórie Overland film festu sú:
OFFO - vek 16-99 rokov, dĺžka do cca 40 min, road movie, auto/moto/bike trip

OFFO Baby - vek 0-6 rokov, dĺžka do 5 min, téma "Moja hračka na road tripe."

OFFO Kid - vek 7-11 rokov, dĺžka do 5 min, téma "Môj deň na road tripe."

OFFO Junior - vek 12-15 rokov, dĺžka do 10 min, téma "Road trip - ako to vidím ja."

O víťazovi rozhodujú hlasy návštevníkov spolu s členmi odbornej komisie.

Galavečer

Atmosféru GALAvečera a fotenie na červenom koberci nezažijete len v Benátkach a Cannes, ale aj na Overland film feste. Nie len moderátor, porota aj tvorcovia nominovaných snímok majú povinnosť prísť v gala. Oprášte aj vy svoj svadobný oblek, či šaty zo stužkovej a vytvorme spoločne v kempe niečo, na čo sa nezabúda. 

Art fusion

Cestovanie všetci milujeme, a to je správne :). Ale tento festival je pripravený ponúknuť vám toho viac nie len prostrednítvom prednášok ale aj workshopov, vystúpení a našich hostí. Zažijete zmes rôznych umeleckých smerov a všetko si budete môcť aj vyskúšať. Možno v sebe nájdete skrytý talent a otvorí sa vám nová životná etapa. 

Koncerty

Každý rok nám piatkovú náladu spraví iný umelec. Tretí ročník nám otvorí a svojimi vtipnými stand up vstupmi nás naladí jedinečný Peter "Petiar" Lachký.

Putovný festival

Špecialitou tohto festivalu je, že je putovný. Čiže každý rok na inom mieste, a tak všetci spoločne postupne spoznáme krásne miesta Slovenska aj Čiech. Prvý ročník sa konal na rozmedzí Malých a Bielych Karpát pri Vodnej nádrži Dubník na Slovensku. 

Tretí ročník poputuje do nádhernej prírody Súľovských skál. Autokemp Súľov a Penzión Štefánik. 
Čiže ubytovanie je možné v autokempe aj v penzióne.
Mapa

Každý rok závan inej krajiny

Každý rok máme v pláne predstaviť vám bližšie jednu vybranú krajinu a priblížiť vám jej čaro prostredníctvom všetkých zmyslov. Nebudeme spomínať hajlajty, lebo tie ste všetci už určite videli. Tešiť sa môžete na skryté tajomstvá, tajné zákutia, ale aj lokálne jedlo a produkty.

Jesenná rozlúčka so sezónou

Sme veľmi vďační, že festival Overland sa už zapísal do vašich srdcí a kalendárov. Veľmi radi s vami v máji otvárame sezónu, lenže vidieť sa až o rok, je šialene dlho. Práve preto sme si vymysleli OVERLAND FILM FEST :). Chceme s vami každý rok sezónu aj uzatvárať. Veríme, že to, čo sme si vymysleli, sa vám bude páčiť a aj Overland Film Fest sa stane pevnou súčasťou vašich diárov.

Lokalita

Miesto konania

Autocamp Súľov, penzión Štefánik

393, 01352, Súľov - Hradná

+421 948 922 339, autocamp-sulov.sk

https://goo.gl/maps/3tEE6tcpkpCYcJJz7

Zistiť viac