Kinotéka

Piatkový profi večer, kde sa zabavíte, ale aj sa môžete niečo naučiť.

Video-foto-ukulele workshop s Marekom Duranským 

Marek je dosť špeciálny zjav na československej scéne. 

Marek Duranský je slovenský cestovateľl, dobrodruh, fotograf a nadaný pesničkár. Cestovanie bolo vždy jeho vášňou, na svoju prvú cestu sa vydal vo svojich 22 rokoch, kedy sám stopom precestoval Európu. Cesta bola dlhá približne 5700km a trvala 62 dní. Privyrábal si počas nej ako pouličný umelec hraním na gitaru, a tak ho tento prvý veľký výlet stál len 62 eur.
O tejto ceste vydal knihu s názvom 6 strún, 62 dní, 62 eur,

Do povedomia sa viac dostal v roku 2016, keď ako divoká karta z internetu doplnil posádku Žltého cirkusu Dana Přibáňa, počas expedície Trabantem z Austrálie do Asie, z ktorej je seriál a film Trabantem do posledního dechu. Keďže do tejto žltej partičky skvele zapadol, stal sa členom aj ďaších expedícií Trabantem z Indie až domů Trabantem tam a zase zpátky a mal tú česť šoférovať Malucha - poľský Fiat 126.

S Marekom Slobodníkom sa vydal na cestu Afrikou na pionýru, kde vymenil auto za motocykel Jawa Pionier a z Banskej Bystrice prešli celou Afrikou, a to až na samotný cíp Afriky – Strelkový Mys. Expedícia sa pohybovala priemernou rýchlosťou 31 km/h a trvala 5 mesiacov. V roku 2020 vydává na svojom YouTube kanále miniseriál Cesta za Slobodou s M&M - Po stopách Radka vo Vietname. 
Ich zatiaľ posledná cesta viedla naprieč Indiou, kde vymenili benzínové Pioniere za dieslový indický variant pioniera.

Určite sa už neviete dočkať, tak si zatiaľ vypočujte jednu z jeho nových skladieb Diesel Band - Kým ti nezastaví  TU

    

 

Lokalita

Miesto konania

Autocamp Súľov, penzión Štefánik

393, 01352, Súľov - Hradná

+421 948 922 339, autocamp-sulov.sk

https://goo.gl/maps/3tEE6tcpkpCYcJJz7

Zistiť viac