Filmaratón

Čo to vlastne Filmaratón je? 

Festival je o road movies a preto nimi budete zásobovaní celý deň. Mimo hlavného stejdžu a hlavného programu, bude non-stop premietanie vašich videí a zostrihov z ciest v zatemnenom stane. Rovnako budete mať možnosť vidieť skvelé snímky, ktoré doteraz nikto nevidel a vďaka ktorým možno naplánujete ďalšiu cestu, či filmy a seriály, o ktorých ste už možno počuli, no nemali ste odvahu si ich pozrieť :-D

Tento rok sa môžete tešiť na:

1. Expedice 2022 / Albánské putování - Patrolíci & Sven tour
rok: 2022   stopáž: 63 min.
Adevnture dovolená v Albánii. 5 patrolú, 1 landcruiser a 1 frontera na cestě po albánské divočine, plážích, památkách a krásách této země.

2. Uazistan 2019 (Kirgizsko a Tadžikistan na Uazoch) - Jeeping.sk
rok: 2019   stopáž: 4 min.
Za najkrajšími cestami treba často prejsť najhoršie cesty. Ale keď si potom užívate výhľady na jazerá uprostred skál, zasnežené sedemtisícovky tyčiace sa nad hlbokými údoliami, stáda koní pokojne sa pasúce na zelených svahoch, vnímate pokoj a všetci, ktorých na ceste stretnete, sa na vás usmievajú, máte pocit, že ste našli najúžasnejšie miesto na svete.

3. Horor u stanice Tendrara - OM Overland
rok: 2023    stopáž: 14 min.
Vydal jsem se na cestu do Afriky, do Maroka. V tomto díle jsme došli do poušte u města Tendrara, kde jsme si prohlídli sto let starou železniční stanici. Následná noc v poušti však naprosto zásadně přeorala moje plány...

4. Cez hory k Čiernemu moru (Rumunsko 2022) - Jozef Drnák & Cestovanie s radosťou
rok: 2022   stopáž: 3 min.
Krátkometrážni zostrih zachytávajúci atmosféru putovanie Jozefa a Mišky po krásnej krajine na ešte krajšom expedičnom aute, staručkej Toyote Landcruiser.

5. S deckami na cestách: Gruzínske dobrodružstvo - OverlandVAN
rok: 2022    stopáž: 46 min.
Takmer dva mesiace na cestách v horách majestátneho Kaukazu s deťmi na palube. Ako sme si užili putovanie po Gruzínsku a Arménsku? Zvládla to technika našej novej prerobenej sanitky? Zvládla to naša psychika alebo sme museli hneď po návrate vzhľadať odbornú pomoc? To všetko a možno aj niečo navyše sa dozviete v našom "rodinnom videu" z tejto nezabudnuteľnej dovolenky. 

6. Omán 2017 / Wadi neWadi - Jeeping.sk
rok: 2017    stopáž: 3 min.
ďalšie skvelé dobrodružstvo pod taktovkou Thunderovcov. Užite si toto krátke, ale o to intenzívnejšie video a preneste sa do horúceho Ománu s Hromníkovcami. :)

7. Maroko: Cesta přes Vysoký Atlas - OM Overland
rok: 2023    stopáž: 10 min.
Přejezd Vysokého Atlasu v Maroku. Kamenitá, vyprahlá krajina s nezaměnitelnou tváří. Pohybovali jsme se v okolí Er-Rich, Midelt, Boumia, naše cesta mířila směrem na Cirque do Jaffar na autách Jeep Wrangler CRD a Toyota Landcruiser 76.

8. Gibraltár 2022 - Dobrodruzi na jawách
rok: 2022    stopáž: 59 min.
V minulém roce se nám podařilo navštívit hned dva "NEJ" body Evropy. Najet při tom 7600 km za 23 dní. Zažít spoustu zážitkú ať už pozitivních, nebo negativních. 

Lokalita

Miesto konania

Autocamp Súľov, penzión Štefánik

393, 01352, Súľov - Hradná

+421 948 922 339, autocamp-sulov.sk

https://goo.gl/maps/3tEE6tcpkpCYcJJz7

Zistiť viac