Kinotéka

Piatkové premietanie skvelých českých aj slovenských filmových projektov, spojené s debatou s tvorcami snímok.

Zoznam pripravujeme. Zatiaľ si pozri, aký bol program minulý rok. 

 

Z HRANIC OKOLO HRANIC - Tomík na cestách 
V hlavných úlohách: jeden TUK TUK a jeden Tomík

Covid nám uzavřel hranice a cesty do dalekých končin se staly nemožnými ????. Proč ale cestovat do dálek, když to nejkrásnější máme přímo pod nosem a zažít dobrodružství jde i u nás? Parta přátel s komickými vozidly vyrazila na cestu 2000 km dlouhou po České republice, aby nejen zažili dobrodružství, po kterým tolik prahnou, ale hlavně, aby vykouzlili jednomu pánovi úsměv na tváři ❤️. Film je plný nádherných dronových záběrů a doprovázen hudbou, kterou napsal, zahrál a zazpíval zpěvák skupiny Wohnout Matěj Homola, který se ve filmu též objeví společně s náčelníkem žlutého cirkusu Danem Přibáněm.

Po premietaní filmu bude debata s Tomíkom. Kto to Tomik vlastne je? Tomáš Vejmola jeunikátny zjav na československej cestovateľskej scéne známy aj ako Tomík na cestách. V roku 2016 všetko predal a odišiel do Indie a Nepálu. Sám tipoval, že šancu prežiť má tak 50/50, ale podarilo sa ????. Tak sa vrátil, vzal bicykel a vyrazil do Gruzínska. Keď tam dorazil, tak to otočil a šiel domov. Z cesty si doniesol jeden dôležitý poznatok - chcelo by to ešte jedno koleso navyše. Vyrazil do Bangkoku, kúpil TUK TUK a do tohto 3-kolesového žihadla sa zamiloval. Príďte si s ním podebatovať o živote, o TUK TUKoch aj o natáčaní, keď utekáte pred nosorožcom. To síce nezažil, ale debatovať môžete ????.

Kukni trailer  TU

   

 

VOLANT TV 
V hlavných úlohách: Peter Šturdík a zaujímavé autá

Veľa z vás určite pozná YT kanál Volant TV. Okrem toho, že prináša pohľad na zaujímavé, netradičné a väčšinou aj staršie automobily, ktoré sa málokedy dostanú do recenzií a testov, ponúka aj slušný filmársky pohľad a kamerové zábery, ktoré ukážu auto v tom najlepšom svetle. A presne toto sa nám všetkým môže zísť. Krásna príroda sa natáča dobre, ale ako zabrať rokmi ošľahané auto, aby vazeralo neodolateľne? Peter nám príde ukázať ako správne natáčať svoje auto, ktoré uhly vyzerajú najlepšie a ktoré naopak.

Lokalita

Miesto konania

Autocamp Súľov, penzión Štefánik

393, 01352, Súľov - Hradná

+421 948 922 339, autocamp-sulov.sk

https://goo.gl/maps/3tEE6tcpkpCYcJJz7

Zistiť viac