Filmaratón

Čo to vlastne Filmaratón je? 

Festival je o road movies a preto nimi budete zásobovaní celý deň. Mimo hlavného stejdžu a hlavného programu, bude non-stop premietanie vašich videí a zostrihov z ciest v zatemnenom stane. Rovnako budete mať možnosť vidieť skvelé snímky, ktoré doteraz nikto nevidel a vďaka ktorým možno naplánujete ďalšiu cestu, či filmy a seriály, o ktorých ste už možno počuli, no nemali ste odvahu si ich pozrieť :-D

Zoznam bude uverejnený koncom septembra, keď uzavrieme nominácie.

Zatiaľ si pozri zoznam minuloročných videí Filmaratónu:

1. Elektromotorkou cez Slovensko - David Slovák
rok: 2022   stopáž: 15 min.
Koncom apríla 2022 som mal jedinečnú možnosť prejsť trasu z Novej Sedlice do Záhorskej Vsi na elektromotorke Super Soco TC PRO. Už dlhšie som chcel túto trasu prejsť nejako netradične a elektromotorka mi prišla ako super nápad :). Video je zmesou toho, čo sa mi po ceste podarilo natočiť a zároveň aj krátkou recenziou na túto motorku.

2. Keňa: Na motorce mezi zebrami, čajovníky a ledovci - Matouš Vinš
rok: 2019   stopáž: 5 min.
Krátký film z cesty na motorce po Keni a výstupu na 2. nejvyšší horu Afriky Mt. Kenya.

3. Norway trip - Rodinka na kolesách
rok: 2022    stopáž: 20 min.
Krátky road movie o tom, ako sme prebádali studené Nórsko počas letnej dovolenky. Konečne sme na dlhšej ceste vyskúšali, aké to je cestovať so strešným stanom.

4. Expedice Bibione - OFF Tour
rok: 2022   stopáž: 25 min.
První cesta a první závada? Vždyť jsme jen chtěli vyzkoušet vestavbu, ledničku, postel a sprchu. Cestujeme po dálnici a spíme v kempu. Jak je to možný? Zdenda pro vás natočil i dovolenou s rodinou u moře. Proč? Možná to někoho inspiruje, těžko říct...ale doufejme, že vás to pobaví. Teda pokud vás baví cizí neštěstí tak budete mít určitě úsměv na tváři.

5. Zlom vaz! - 3 handbikes
rok: 2016    stopáž: 70 min.
Dokumentární film o handbikové cestě po Maroku, vozíčkáře Jirky a jeho parťáků v sandálech Matese a Pavla. Se třemi koly na ruční pohon vyrazili na pět týdnů do Maroka s cílem přežít a natočit film. Všechno táhli vlastníma rukama, spali ve stanu, nemyli se, museli za sebou táhnout kriplkáru. Když mysleli, že to nejhorší už je za nima, tak začalo sněžit a sněžilo tolik, že zavřeli cestu, kterou chtěli jet. Jestli neumrzli a stihli letadlo uvidíš ve filmu ZLOM VAZ!

6. Gruzínsko, Arménsko - Jeeping.sk
rok: 2018    stopáž: 11 min.
Ak sa chystáte do Gruzínska alebo Arménska, na tomto filme nesmiete chýbať. Uvidíte nádherný prierez tými najzaujímavejšími miestami, pamiatkami ale aj jedlami. Je možné za tri týždne spoznať tieto dva krásne štáty? Je! Ak cestujete s Hromníkovcami. :)

7. Do Kazachstánu na malých skútrech - Zvrchu a Zhora
rok: 2016    stopáž: 24 min.
Přes 11 tisíc kilometrů, přes 11 států a to celé za 1 měsíc. Neboli velká sázka o malé pivo :).

8. Trans-Carpathia Rally 2021 - alebo ako sme Škodou 100 vytiahli Felíciu na najvyššie miesto Karpát
rok: 2021    stopáž: 7 min.
Krátky video zostrih o nádhernej rumunskej prírode. A ešte o tom, ako nám zopár bláznov po roku a pol zavretých v karanténe uverilo, že vydať sa na neznáme miesta Rumunska autom za fľašu slivovice, nie je až taký zlý nápad... Alebo áno?

Lokalita

Miesto konania

Autocamp Súľov, penzión Štefánik

393, 01352, Súľov - Hradná

+421 948 922 339, autocamp-sulov.sk

https://goo.gl/maps/3tEE6tcpkpCYcJJz7

Zistiť viac