Nominácie

Predstavujeme vám nominácie na hlavné ocenenie
TOP road movie roku a sošku OFFO 2021

FIlmy budú premietané v sobotu 2.10.2021 v rámci Galavečera od 18:00 do cca 22:15. 

1. Vietnam na motorkách

autor: Jozef Kmeť & Pavol Sivý       
destinácia: Vietnam       
dĺžka: 18 min                                           
rok: 2019

Dopadlo to katastrofálne! Joži a Pali sa na motorkách vydali naprieč celým Vietnamom. Bez skúseností, nakoľko na motorke sedeli prvýkrát. Od kúpy motoriek, cez noci strávené vo Vietnamskej prírode, kde spávali pod širákom, až po nehodu a nepríjemné chvíle z nemocnice. Ich cieľ je jasný! Dostať sa do Hanoi-a.

     

2. Rallye to Hel(l) aneb Závod historických vozidel k Baltskému moři

autor: Václav Outrata, Adam Koňárek       
destinácia: Poľsko       
dĺžka: 58 min                           
rok: 2019

Unikátní, jedinečná, dobrodružná a plná adrenalinu. Přesně takhle by se dala charakterizovat RALLYE TO HEL(L) – „závod“ historických vozidel k Baltskému moři. Celkem osm posádek Klubu Postarších Vozidel Uničov mělo jasný cíl. Absolvovat se svými veterány (Škoda 1203, Škoda 1000 MB…) více jak 750 km dlouhou cestu z Uničova až na polský poloostrov Hel. A pravidla byla jasná. Ten s nejrychlejším časem vyhrává.

   

3. Vrakmania 2021

autor: Patrik Reguli, Kristián Hrkeľ   
destinácia: Slovensko
dĺžka: 11 min                                           
rok: 2021

Lietadlom sú cesty veľmi priamočiare a nudné, Preto sme sa po dlhej dobe vybrali na cesty a keďže náš dobrý kamarát Michal Hefe usporiadal Vrakmaniu, tak ako inak, s vrakom! Stretli sme tu úžasných a inšpiratívnych ľudí, ktorí sú naozaj za každý bláznivý zážitok. Získali sme kopu nových priateľov, zážitkov a ako môžete vidieť vraky žijú a idú stále ďalej.

   

4. Rikšou a velorexem na hranici Beneluxu

autor: Nesmrtelní dedci     
destinácia: z Čiech do Beneluxu
dĺžka: 70 min                           
rok: 2020

2400 kilometrů, 6 dní, každodenní nedostatek spánku a tříčlenná banda Nesmrtelných dědků hnaných touhou po dobrodružství, na dvou historických mašinách, které se jim však brzy začínají rozpadat pod rukama. Tyto stroje mají ale jedinečnou vlastnost. Jsou nesmrtelné! A tak se rikša, určená pro svážení brambor z pole, společně s velorexem, vyrobeným pro invalidy, vydávají průměrnou rychlostí 40 kilometrů za hodinu na strastiplnou a místy bolestivou cestu, za hranice Beneluxu.

   

5. Neskutečný Irán

autor: Michal Prskavec     
destinácia: Irán
dĺžka: 33 min                           
rok: 2017

Motodokument o mé cestě po Středním východě. Snažil jsem se zachytit jak cestu, tak přírodu, lidi a kulturu. Dobrodružství trvalo 7 týdnů, a bylo dlouhé 15 000 km. Projel jsem 9 zemí a v Íránu strávil 3 nezapomenutelné týdny.

   

6. Vrakmaniaci na Gumbalkáne

autor: Michal Dubovan, Kristián Hrkeľ, Jakub Takács        
destinácia: Česko
dĺžka: 30 min                                                                                 
rok: 2021

Cestovanie autom môže byť niekedy pekná nuda. Teda pokiaľ zrovna nejde o Opel Astra z roku 1997. Vtedy je aj týždeň cestami a necestami Českej republiky poriadna jazda plná porúch, zapadnutí, či zlých odbočení. Ale rovnako prepchatá zážitkami, krásami a zaujímavosťami, o ktorých sme ani len netušili, že ich máme prakticky „za domom“. Vydaj sa spolu s nami spoznať kraj našich západných bratov v bláznivom roadmovie VRAKMANIACI NA GUMBALKANE 2021.

   

 

Návštevníci festivalu udeľujú ocenenie OFFO SYMPATIK, do ktorého sú zaradené všetky videá premietané medzi nomináciami, ale aj v rámci Filmaratónu.

 

Lokalita

Miesto konania

Autocamp Súľov, penzión Štefánik

393, 01352, Súľov - Hradná

+421 948 922 339, autocamp-sulov.sk

https://goo.gl/maps/3tEE6tcpkpCYcJJz7

Zistiť viac