Kinotéka

Piatkové premietanie legiend a skvelých českých aj slovenských filmových projektov, spojené s debatou s tvorcami snímok.

EMBÉČKEM KOLEM SVĚTA
V hlavných úlohách: Michal Vičar, Martin Beťko a Škoda 1000 MB z roku 1969

Horúci vzduch sa prevaľuje nad rozpálenou americkou diaľnicou strácajúcou sa v nekonečne ostrého slnka, keď tu sa z prašnej diaľky vynorí elegantný biely automobil. Pasažieri 40 rokov starej embéčky Júlie sú bratranci Michal a Martin. Dvaja dobrodruhovia, ktorí sa bez akejkoľvek znalosti automechaniky vydali na cestu okolo sveta. Dozviete sa, či dokázali pokoriť Transsibírsku magistrálu a uniknúť kolumbijským kartelom, alebo či sú krajšie stopárky v Hondurase alebo v Litve. Prezradia vám, koľko defektov môže utrpieť automobil s rokom výroby 1969 na 40 000 km dlhej výprave a ktorí colníci sú najprísnejší. Spoznajte krásy aj nástrahy 4 kontinentov a užite si spolu s nimi pocit splneného sna a šťastný návrat domov po dlhých 7 mesiacoch.

Po premietaní sa môžete tešiť na debatu s tvorcami filmu.

 

SRDCAŘI V AFRICE - Až na vrchol Dračích hor
V hlavných úlohách: Ondřej Hošek, Miroslav Náplava, Jan Tutoky, Lucia Výborná a MAN LE 18.280

Nejde to! S týmto autom tam nevýjdete! Nebuďte blázni! Expedičný tým varoval takmer každý. A aj tak si nedali povedať. Zdolať s 12-tonovým náklaďákom povestný priesmyk Sani Pass 2 876 metrov bolo veľké offroadové dobrodružstvo. A pokračovať peši na trojtisícovku -  Thabana Ntlenyana, najvyšší vrchol Dračích hôr, bolo šialenstvo! Alebo si snáď myslíte, že bezsennú noc z vyčerpania môžete prežiť len vo výškach Himálají? Srdcaři mali tiež jedno obrovské "šťastie", cez noc totiž nasnežilo a sneh na juhu Afriky, to je skutočne niečo! Ale kde zohnať snehové raťaze? Ako sa dostať s tým náklaďákom dolu?

 

ČUNDR V AFRICE 
V hlavných úlohách: Josef Říha, Pavel Gotz, Tomáš Koucký, Vít Hašek a Toyota Landcruiser HJ60 z roku 1985

Štvorica Čechov sa dostala do centra pestrých západoafrických etník. Cieľom cesty bolo čo najlepšie spoznať a popísať ich tradičný spôsob života. V štvrtom diele sa dostali dokonca na svadbu etnika Fulani, vybavení stradičnými odevmi. Ďalej pokračovali na trh s voodoo talizmanmi, do jazernej dedinky Ganvié a konečne sa aj osobne zúčastnili rituálu očistenia.

Po premietaní sa môžete tešiť na debatu s tvorcami filmu.

Lokalita

Miesto konania

Autocamp Súľov, penzión Štefánik

393, 01352, Súľov - Hradná

+421 948 922 339, autocamp-sulov.sk

https://goo.gl/maps/3tEE6tcpkpCYcJJz7

Zistiť viac